قوماندان عمومی سپاه پاسداران ایران احمدی نژاد را سیلی زده است

Posted by on Dec 31st, 2010 and filed under خبرونه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

تهران:- در یکی از اسناد منتشرشده توسط ویکی لیکس آمده است که سال گذشته، در یکی از جلسات شورای عالی امنیت ملی،  قوماندان عمومی سپاه پاسداران به دلیل اختلاف  شخصی با رییس جمهور بر سر اوضاع سیاسی کشور به وی اعتراض کرده و سپس به صورت او سیلی زده است. بر اساس این  اسناد، چندی بعد، احمد جنتی،  قوماندان  سپاه و احمدی نژاد را آشتی داده است.

ماجرای سیلی زدن محمدعلی جعفری، بر محمود احمدی نژاد که در یکی از  اسناد دیپلماتیک فاش شده توسط سایت ویکی لیکس آمده است، چندی پیش در برخی سایت های اینترنتی منتشر شد اما چندان سر و صدایی نکرد. ازجمله، نشریۀ آلمانی اشپیگل، نزدیک به یک ماه قبل این واقعه را به طور خلاصه تعریف کرده بود.
اما این بار، ظاهراً بعد از این که سایت اسراییلی یدیعوت آهارونوت خبر را منتشر کرد، بسیاری از رسانه های معروف آن را نقل کردند.
سند مورد اشاره، جزو مکاتبات دیپلمات های امریکایی بوده که در باکو، پایتخت آذربایجان کار می کردند..

به هر حال ماجرای نقل شده چنین است که سال گذشته، بعد از ناآرامی های روز عاشورا، در جلسۀ شورای عالی امنیت ملی برای بررسی اوضاع کشور، محمود احمدی نژاد گفته است که “مردم احساس ترس می کنند” و سپس پیشنهاد داده که برای بهبود وضعیت، آزادی بیشتری به مطبوعات داده شود. ظاهراً احمدی نژاد معتقد بوده که برای خنثی کردن تظاهرات مردمی، باید آزادی های فردی و اجتماعی را بیشتر کرد.

اما در مقابل،  قوماندان سپاه پاسداران، محمدعلی جعفری به مخالفت با رییس جمهور برخاسته و خطاب به وی گفته است: “تو اشتباه می کنی… مسئول این اوضاع خود تو هستی و اکنون می گویی باید آزادی مطبوعات را گسترش داد؟” و به دنبال درگیری لفظی،قوماندان سپاه به صورت احمدی نژاد سیلی زده و جلسه به هم خورده است.
در ادامۀ همین سند آمده است که در پی این برخورد، جلسات شورای عالی امنیت برای مدتی   برگزار نمی شد تا این که سرانجام، احمد جنتی، قوماندان سپاه و رییس جمهور را آشتی می دهد.

رسانه ها یا مقامات جمهوری اسلامی هنوز در این باره واکنشی نشان نداده اند. اما می توان احتمال داد که محافل طرفدار احمدی نژاد بخواهند به شکل غیرمستقیم از این خبر به نفع خود بهره برداری کنند و رییس جمهوری اسلامی را به عنوان شخصیت مخالف با سپاه پاسداران، و طرفدار و مدافع آزادی مطبوعات معرفی کنند.
.

Share This:

Leave a Reply

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Advertisement

نوي مطالب

آرشیف گران افغانستان

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com