اعلامیهء وزارت حج و اوقاف

Posted by on Apr 3rd, 2011 and filed under خبرونه. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

قرآن کریم کتابی است که خداوند( ج) تا ابد آنرا حفظ می نماید ، قال تعالی: انا نحن نزلنا الذکرو انا له لحافظون، خداوند(ج) میفرماید: من قرآن را نازل کرده ام و من نگهبان آن میباشم. قرآن کریم امروز در دل ملیونها انسان حفظ است ،قرآن کریم امروز به صورت مطبوع و به صورت کست های صوتی و تصویری به ملیونها نسخه دارد ،قرآن کریم به صدها زبان ترجمه و تفسیر دارد، قرآن کریم کتابی است که یک و نیم ملیارد مسلمان به آن ایمان دارد. بناً سوختاندن یک نسخه آن توسط یک انسان شیطان صفت به قداست و حفاظت آن هیچ آسیبی نمیرساند به جز اینکه موجب لعنت خداو تمام مخلوق مومن و حتی همه انسانهای صلح دوستان جهان برمرتکبین این جنایت گردد. همه هموطنان ما مطلع هستند که رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از همه اولتر این عمل زشت رابه شدیدترین الفاظ تقبیح نمود و از مجاری دیپلوماتیک به صورت جدی موضوع را تعقیب می نماید.

وزارت حج واوقاف در حالیکه باردیگر این عمل شنیع، شیطانی و غیر مسوولانه کشیش کلیسای شهر فلوریدا راجدا” تقبیح میکند، از تمام نهادهای عدالت و انصاف جهان خواهان به محاکمه کشانیدن همچو اشخاص ماجراجو و فتنه گر میباشد، تا در آینده همچو جنایت های که موجب فتنه و فساد در جهان میگردد گرفته شود. وزارت به این بارو است که این کشیش افراطی میخواهد در بین جهان اسلام و جهانیان دیگر یک بحران بزرگ و تشنج عظیمی را ایجاد نماید، بناً لازم است ما مسلمانان در این مورد از کمال درایت، تعقل و حکمت استفاده نمائیم و عکس العمل ما طوری باشد که از یک طرف مبین محبت مابه قرآن کریم باشد و از جانب دیگر موجب اذیت، آزار و ضرر به دیگران نگردد خداوند(ج) می فرماید: .ولاتزروازرۀ وزر اخری هیچ شخصی مسوولیت تحمل گناه دیگران را ندارد بلکه هر فرد فقط خودش جوابگو و مسوول گناه خودش میباشد. بناً هر گونه اذیت و آزار دیگران و تلف نمودن ممتلکات عامه و خاصه موجب قهر و غضب خداوند و رضای شیطان و این کشیش گمراه میگردد. مامسلمانان باید بی نهایت هوشیار باشیم هیچ وقت کاری ننمائیم که به بهانه اظهار قهر و غضب و انزجار، خانه خود را به آتش بکشانیم ، کشور خود را بیشتر ویران نمائیم.

پیغمبر اکرم (ص) میفرماید: لیس الشدید بالصرعة انما الشدید الذی یملک نفسه عندالغضب، شخص نیرومند آن نیست که دیگران را به زمین در آورد بلکه شخص نیرومند آنست که در وقت قهر بالای اعصاب خود تسلط داشته باشد. مظاهره کردن با صورت مسالمت آمیز حق مسلم هرفرد افغان است. ولی اگر مظاهره باعث اتلاف ممتلکات عامه و خاصه گردد و موجب تعدی براشخاص بیگناه گردد درآنصورت همه اشخاصی که هرج و مرج و بی نظمی به بار می آورند در نزد خداوند مسوولیت خواهند داشت، و همه میدانیم که تعدی و تجاوز برنفس، مال و عرض اشخاص بیگناه از جمله کبایراست، پیغمبر اکرم (ص) می فرمایند: کل المسلم علی المسلم حرام دمه وماله و عرضه، ریختاندن خون، تجاوز برمال و آبروی هر مسلمان بالای مسلمان دیگر حرام است، همچنان فرموده است: المسلم من سلم المسلمون من لسانه ویده، مسلمان کسی است که مسلمانان از شر زبان و دست آن در امان باشند. پس هر حرکتی که منجر به اذیت اشخاص بیگناه گردد مخالف احکام و اساسات دین مبین اسلام بوده و لازم است مسلمانان از آن اجتناب نمایند.

Share This:

Leave a Reply

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Advertisement

آرشیف گران افغانستان

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com